Özkan Zere

Öz Atölyeler

ÖZ Atölyeler bir arayış... 

Zamanımız daha bol sohbetlerimize nazaran. Sayımız daha az. Diyelim ki, onbeşli; ÖZ Atölyelerin yolları taşlı. 

Kendimizle buluşmamız, özümüzle tanış olmamız, olmazsa olmazımız...

Evvela yükseliyoruz; görelim hele bir, olanı biteni, kuş bakışı. 

Sonra sekiz açıdan kameralarımızı yerleştiriyoruz; bize de çoklu perspektif yakışır... 

Arayıp tarayıp buluyoruz; nedir bizim var oluş sebebimiz.

Gemi inşa ediyorsak, açık denize açılmaktır yanıp tutuştuğumuz.

Güvenli limanlara varıyor; takım olmaya dair arayışımız. 

Aynı hedefe doğru diziliyoruz. İp gibi... Hepimiz tek bir istikamete kilitli...

Bazen tam gün, bazen iki gün birlikteyiz. 

Yaşayarak öğrenmedir hedefimiz...


ÖZ Atölyeler

ÖZ Atölyeler, ihtiyaca uygun olarak, yarım gün, tam gün ve iki gün olarak tasarlanır. 

Her katılımcı, takım ve topluluğun tamamı eylem planı ve bu plana hayat verecek araç, gereç ve yöntemlerle atölyeden ayrılır.

Her katılımcı bireysel uygulama, takım çalışması ve toplu paylaşımlar ile aktif ve her an atölye akışının içindedir.

İdeal katılımcı sayısı beklenen çıktı ve katılımcı profiline göre değişir. 

Keşif Temelli Öğrenim ve Sonuç Odaklı Sohbetler atölye akışında  kullanılan iki önemli yöntemdir. 

ÖZ Atölyeler için Önerilen Başlıklar

Cevherden Mücevhere

Hepimizin içinde bir Cevher saklı. Bu cevheri bulmak, işleyip mücevhere dönüştürmek, kendimizin kuyumcusu olmak boynumuzun borcu. Yeterli zamanımız var, yeter ki kendimizi tanıyalım, tutkumuzu bulalım, harekete geçelim ve kendimizi sevelim. Bu bir ÖZ Gelişim Yolculuğu. Bireyin kendini bulma çabası. Acaba, "Yapabileceğimizin en iyisi bu mu" diye düşünmeye değmez mi? Hadi kendimize, kendi geleceğimize doğru ilk adımı, kendimize dönerek atalım. Kendimizi işleyelim, olalım.

ÖZ Atölyeler  “Daha Azıyla Yetinme” sloganıyla yola çıkıyor. 


Olumlu Lider

Farkındayız ya da değiliz, kendi yazdığımız çizdiğimiz senaryonun başrolünde kendimiz oynuyoruz. Peki, yönetmen koltuğunda kim var dersiniz? Senaryomuzu baştan yazmak ve zihnimize yüklü durumdaki işe yaramayan uygulamaları silmek akıllıca olabilir.  Akıllı cihazlarımıza gösterdiğimiz özeni acaba kendi öz aklımıza gösteriyor muyuz? Hadi şimdi, zihnimizi ferah hâle getirelim. Önce kendimiz mutlu olmayı seçelim, sonra etrafımıza olumlu yayın yapalım. 

ÖZ Atölyeler “İleriye Dönük Pozitif Kafa Yapısı” için yola çıkıyor.

Uyumlu Lider

En iyi kehanet yöntemi geleceğe dair söylemde değil eylemde bulunmaktır. Şimdi, bildiklerimizi unutup yeniden öğrenmeyi seçiyoruz. Kıymete değer bir amaç için uzun ince bir yol tutuyoruz. Kendi geleceğimizi kendi ellerimizle yaratıyoruz. Günlük rutin işlerden ara sıra başımızı kaldırıp olana bitene Kuşbakışı bakıyoruz. Bildiğimiz işi iyi yapıyoruz peki tamam, acaba daha iyi bir iş var mı uğraşabileceğimiz? Hadi değişime uyumlu hâle gelelim. Mecbur kalmadan önce değişimi tetikleyelim.

ÖZ Atölyeler, “Önce Düşünüp Sonra Hareket”e geçerek bize bereketi vaat ediyor.

Yaratıcı Lider
Yeni ve bilinmeyene doğru yola çıkacağız, şimdi. Cesaret ilk adım. Hazır mıyız acaba? Doğduğumuz andan beri bizimle olan Meraklı Kaşif uykusundan uyanıyor. Konfor alanını terk edip öğrenme bölgemize geçiyoruz.  Biliyoruz: fikirler tam haliyle değil, ham haliyle gelir. Sadece, disiplinli çaba ve dirayet başarıyı garantiler. Aldığımız darbelere rağmen yola devam ediyoruz. Hadi, bir yandan bugünü yaşarken bir yandan kendi geleceğimizi kendimiz yaratalım. Arayalım, deneyelim, bulalım.

ÖZ Sohbetler, “Aklına Çevik Ayağına Çabuk” hareket ederek bizi hata sever olmaya davet ediyor.

Farklı Başlık ve İçerikler Mümkün
Yarın için Liderlik - Değişim Liderliği - Pozitif Liderlik - İnsani Liderlik İnsanca Yönetim - İnovasyon Liderliği - Kendini Yönetmek - Ekibini Yönetmek - Hedefleri Yönetmek - Liderin Yolculuğu - Geleceğin Lideri - Birlik için Liderlik - Kendine Liderlik - Ekibine Liderlik - Değerleri Yaratalım -  Meselemizi Bulalım - Hayalimizi Resmedelim

Değişim, İnovasyon, Çalışan Mutluluğu, İşe Bağlılık, Öz Gelişim ve Hakiki Liderlik ana atölye konularımız. İhtiyaca göre modüler atölye tasarımları yaratıyoruz. 

İnsan her atölyemizin odağı…