Özkan Zere

Öz Yolculuklar

ÖZ Yolculuklar bir kavrayış... 

Siz bir yandan, bugünü her zamanki gibi yönetiyorsunuz. 

Bir yandan da, yarınlarınızı yaratmak boynunuzun borcu, biliyorsunuz.

İçinizdeki yaratıcı liderleri göreve çağırıyoruz. Hata yapmaktan yoktur korkumuz.

Karar verip altına imza attığınız projeler sizin. Değişime Öncü takımlar sizden. Değişim Elçileri sizden. Mihmandarlık bizden. 

Atölyelerimiz ve sohbetlerimiz ÖZ Yolculuğunuz için yapı taşları. 

Kıymete değer bir amaç için birlikte kolları sıvıyoruz. 

"Biz~Siz~Bir" oluyoruz...Yola koyuluyoruz. Uzun ince. Gündüz gece... 

Ben diyeyim altı ay, siz deyin bir buçuk yıl süresince... 

Yaratarak büyümedir hayalimiz...

Tepe yönetimini alıyoruz. Bir "Değişim Liderliği" atölyesi yapıyoruz. 

Değişim Liderliği atölyesinin içerisinde, kendi şirketinizi, kendi topluluğunuzu bir vaka olarak alıp inceliyorsunuz. Ve o vakada, aslında gelecek için neyi değiştirmeniz gerektiğini yine siz karar veriyorsunuz. 

Benim tek yaptığım, Mihmandarlık. Fasilitasyon diyorlar, moderasyon diyebilirsiniz, toplu koçluk seansı diyebilirsiniz. Adı ne olursa olsun. Ben mihmandarlık diyorum.

Ben size, sizi tartıştırıyorum. Size, geleceğe dair neleri değiştireceğinize karar almanıza destek oluyorum. Ondan sonra, o karar hayat verirken, altını imzaladığınız, "Evet Gelecek İçin Bunları Değiştirmeliyiz", daha iyi bir gelecek için "Şunu, Şunu, Şunu" yapmalıyız dediğiniz noktalarda, 2 tane proje seçiyoruz.

O iki proje için ekipler kuruyoruz ve şirket bir yandan şıkır şıkır bugünü yönetirken, bir yandan da geleceğe hazırlanıyor.

Mihmandarlık ortalama 6 aylık bir proje benim için. İçinde Atölyeler var. Atölye sonrası, çıkan projelere hayat verecek ekiplere destek verişim var. Ve, aslında, dalga dalga yayılması için bu değişimin, bütün şirkette, atölyelere katılamayan daha geniş kadrolara, sohbetleri de kullanarak dalga dalga geleceğin anlatılması var.

Dolayısıyla, "Bugünü Yönetirken Yarını Yaratalım" benim için en kıymetli hizmet.