Özkan Zere

Öz Sohbetler

ÖZ Sohbetler bir muhabbet... 

Ne kadar kalabalık olursa olsun sayımız, biz sadece iki dostuz. 

İki samimi arkadaşın ahbaplık etmesi, açık fikirle düşüncelerini paylaşmasına benzer ÖZ Sohbetler. 

Muhabbet konularının sağlam bir iskeleti var.

Bu iskeletin üzerinde vücuda gelecek dostane görüşleri birlikte oluşturuyoruz. 

Her seferinde yeniden.  Sen ve ben. Her dem taze...

Biliriz; papağanlara öykünmek yakışmaz bize...

İlham almak, ilham vermektir niyetimiz...

Bir de harekete geçtik mi sonrasında, ne kalır ki geriye...


ÖZ Sohbetler için Önerilen Başlıklar

Cevherden Mücevhere

Hepimizin içinde bir Cevher saklı. Bu cevheri bulmak, işleyip mücevhere dönüştürmek, kendimizin kuyumcusu olmak boynumuzun borcu. Yeterli zamanımız var, yeter ki kendimizi tanıyalım, tutkumuzu bulalım, harekete geçelim ve kendimizi sevelim. Bu bir ÖZ Gelişim Yolculuğu. Bireyin kendini bulma çabası. Acaba, "Yapabileceğimizin en iyisi bu mu" diye düşünmeye değmez mi? Hadi kendimize, kendi geleceğimize doğru ilk adımı, kendimize dönerek atalım. Kendimizi işleyelim, olalım.

ÖZ Sohbetler “Daha Azıyla Yetinme” sloganıyla yola çıkıyor. 

Olumlu Lider

Farkındayız ya da değiliz, kendi yazdığımız çizdiğimiz senaryonun başrolünde kendimiz oynuyoruz. Peki, yönetmen koltuğunda kim var dersiniz? Senaryomuzu baştan yazmak ve zihnimize yüklü durumdaki işe yaramayan uygulamaları silmek akıllıca olabilir.  Akıllı cihazlarımıza gösterdiğimiz özeni acaba kendi öz aklımıza gösteriyor muyuz? Hadi şimdi, zihnimizi ferah hâle getirelim. Önce kendimiz mutlu olmayı seçelim, sonra etrafımıza olumlu yayın yapalım. 

ÖZ Sohbetler “İleriye Dönük Pozitif Kafa Yapısı” için yola çıkıyor.

Uyumlu Lider

En iyi kehanet yöntemi geleceğe dair söylemde değil eylemde bulunmaktır. Şimdi, bildiklerimizi unutup yeniden öğrenmeyi seçiyoruz. Kıymete değer bir amaç için uzun ince bir yol tutuyoruz. Kendi geleceğimizi kendi ellerimizle yaratıyoruz. Günlük rutin işlerden ara sıra başımızı kaldırıp olana bitene Kuşbakışı bakıyoruz. Bildiğimiz işi iyi yapıyoruz peki tamam, acaba daha iyi bir iş var mı uğraşabileceğimiz? Hadi değişime uyumlu hâle gelelim. Mecbur kalmadan önce değişimi tetikleyelim.

ÖZ Sohbetler, “Önce Düşünüp Sonra Hareket”e geçerek bize bereketi vaat ediyor.

Yaratıcı Lider

Yeni ve bilinmeyene doğru yola çıkacağız, şimdi. Cesaret ilk adım. Hazır mıyız acaba? Doğduğumuz andan beri bizimle olan Meraklı Kaşif uykusundan uyanıyor. Konfor alanını terk edip öğrenme bölgemize geçiyoruz.  Biliyoruz: fikirler tam haliyle değil, ham haliyle gelir. Sadece, disiplinli çaba ve dirayet başarıyı garantiler. Aldığımız darbelere rağmen yola devam ediyoruz. Hadi, bir yandan bugünü yaşarken bir yandan kendi geleceğimizi kendimiz yaratalım. Arayalım, deneyelim, bulalım.

ÖZ Sohbetler, “Aklına Çevik Ayağına Çabuk” hareket ederek bizi hata sever olmaya davet ediyor.


Farklı Başlık ve İçerikler Mümkün

Değişim Kök Salsın - Ekmek Teknesi İnovasyon Takasına Karşı - İşinde Işıldayan Çalışan - İnsanca Yönetim İnsani Liderlik - Mutluluk Ciddi Bir İş Meselesi - Felsefe ile Liderlik

Değişim, İnovasyon, Çalışan Mutluluğu, İşe Bağlılık, Öz Gelişim ve Hakiki Liderlik ana sohbet konularımız. İnsan her sohbetimizin odağı…