Özkan Zere

ÖZ'ünden AZ'ına Razı Olma

Rolleri Bırakalım. ÖZ’ümüzü arayalım.

Tam bu saatlerde, beşi beş geçe, bundan 25 sene önce baba oldum. 1 Aralık 1995. Cuma günüydü… Çiçeği burnunda bir baba… O gün ilk defa kendi ölümümden korktum. Bana bir şey olursa, dünyaya gelen bu adama ne olacak endişesiyle ertesi gün kendime hayat sigortası yaptırdım. Hiç olmazsa ardımda maddi bir varlık bırakırım düşüncesi bir parça rahat uyumam içindi. Çok şükür bugünü de gördük. Henüz ölmedik. Nefes alıp vermeye devam. Düşünmeye, üretmeye, yaratmaya devam. 

...

Aralık ayı boyunca her gün akşamüstü saat beşi beş geçe, YouTube kanalım üzerinden, sadece beş dakika sürecek Canlı Yayınlar yapmayı planlıyorum...

Bu ilk yayınımız, yolumuz açık olsun...

...

Hayatta hepimiz ömrümüz boyunca rol yapıyoruz. Hem de ne farklı roller. Aynı ben; babamın oğlu olarak başka, annemin oğlu olarak başka, baba olarak başka, eş olarak başka, ağabey olarak başka, kardeş olarak başka, iş hayatında başka ve hep farklı rollere bürünüyor insan ve bu arada bunca rolün içinde gayet de doğal olarak kendi hakikatinden kopuyor.

Hakikatinizden vazgeçmeyin. Etkilenmeyin. Öz'ünüzü aramaktan vazgeçmeyin. Kendi Öz'ünüzden daha azına razı olmayın. Sizin özünüzü kendi içinizden sizden başka kimse çekip çıkaramayacak gün ışığına.

Tarafsız biçimde herkesi dinleyin ama hakikat filtresinden geçirin. Kendinizi de dinleyin ve objektif olamama ihtimalinizi unutmayın. Unutmayın en fazla yalanı kendi kendimize söylüyoruz. Öz Yanılsama kritik husus.

Hem başkalarının fikirlerine, hem kendi görüşlerinize tarafsız yaklaşın. Hepsini harmanlayın.
Unutmayın sizin özünüzü sizden başka kimse birinci sıraya almayacak.

Hayat uzun. Kavşaklara yaklaşınca, karar aşamasında, küçük kararlarda aklınızı, büyük kararlarda kalbinizi, gönlünüzü dinleyin.

Bir rol için hayatınızı feda etmeyin. Sonra, hayat sizi affetmez...

Dönün içinize sorun; ÖZ'ünüz nicedir?

Hakikatinize sahip çıkın. 

Cevherinizi keşfedin, ince ince işleyin...

Seyyah ÖZ

01.12.2020


Bu Canlı yayınları yakalamak için lütfen YouTube kanalıma abone olun...

https://www.youtube.com/user/o...